Wybrana oferta już wygasła

Starszy tester oprogramowania

Money

? - 10 000
PLN brutto / miesiąc

Asset 4

Umowa o pracę
Asset 3

Elektronika
Opis stanowiska

Starszy tester oprogramowania - Zakres obowiązków   Kwalifikacje

  • Elektronika (kierunek preferowany)
  • Inżynieria komputerowa

  Umiejętności techniczne

  • Dobra znajomość języka programowania C
  • > 2 lata doświadczenia w kodowaniu i testowaniu oprogramowania dla systemów wbudowanych
  • Znajomość struktury warstwowej oprogramowania
  • Znajomość architektury AUTOSAR (preferowana)
  • Umiejętności tworzenia przypadków testowych w celu wykrywania słabych stron oprogramowania
  • Umiejętność tworzenia pakietu testów pokrywającego w pełni wymagania wobec oprogramowania
  • Umiejętność sprawdzania i oceny zasięgu i adekwatności przypadków testowych oprogramowania napisanego przez inne osoby
  • Umiejętność dokonywania przeglądu wymagań dla oprogramowania pod kątem ich spójności
  • Umiejętność dokonywania przeglądu wymagań dla oprogramowania pod kątem ich testowalności
  • Umiejętność tworzenia skryptów i programów/narzędzi pomocniczych w celu testowania wydajności modułów programowych i/lub automatycznej analizy dużych plików dziennika w celu wyszukania błędów oprogramowania.

Zakres typowych obowiązków obejmuje:

  • spotkania z użytkownikami systemu, aby zrozumieć zakres projektu
  • praca z twórcami oprogramowania i zespołami wsparcia projektu
  • identyfikację wymogów biznesowych
  • monitorowanie aplikacji i systemów oprogramowania
  • prowadzenie stress testów
  • testy wydajnościowe
  • testy funkcjonalne
  • testy skalowalności
  • tworzenie i uruchamianie skryptów testowych
  • prowadzenie testów ręcznych i automatycznych
  • testowanie w różnych środowiskach (wbudowanych, PC, ...)
  • tworzenie raportów o błędach
  • przeglądy dokumentacji
  • realizacja zadań z zachowaniem terminów wydziałowych i projektowych
  • zapewnianie jakości
  • przekazywanie obiektywnej informacji zwrotnej zespołom programistów
  • rozwiązywanie problemów
  • projektowanie testów w celu ograniczenia ryzyka
  • podróże do różnych miejsc realizacji projektów
  • praca nad wieloma projektami jednocześnie
  • analizowanie dokumentów
  • współpraca z zespołami projektowymi w innych częściach świata

Narzędzia

  • Kompilator
  • Debugger
  • Narzędzia śledzenia w systemach wbudowanych
  • Narzędzia Vector Informatik (CANalyzer, CANoe, CANstress, CANape, ...)
  • Oprogramowanie do testów jednostkowych (CANTATA lub podobne)
  • Oprogramowanie do badania parametrów pracy i wykrywania błędów (Polyspace lub podobne)

Wymagamy

Umiejętności ogólne

  • biegła znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie
  • rozwinięte umiejętności komunikacyjne w mowie i w piśmie, w tym umiejętność utrzymywania kontaktów z różnymi interesariuszami
  • umiejętność rozwiązywania problemów
  • umiejętność pracy pod presją
  • dbałość o szczegóły
  • umiejętność pracy w zespole i pracy indywidualnej
  • umiejętność pracy w napiętych terminach
  • umiejętności organizacyjne (preferowane)
Oferujemy

Oferujemy:

  • stabilną pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie
  • możliwość doskonalenia i podnoszenia kompetencji zawodowych.